טקס חינה מרוקאית

טקס חינה מרוקאית


בין אם אנחנו בני העדה ובין אם לא, סביר להניח שלפחות פעם אחת בחיינו השתפו או נשתתף בטקס חינה. טקס חינה מרוקאי נחגג היום כמעט אצל כל מי שהוא בן או בת העדה ועומד להתחתן, וזהו טקס מרגש ומשמח שמתרחש לפני החתונה, טקס בו בני הזוג מציינים את המעבר מחיים כיחידים לחיים כזוג. חינה מרוקאית היא לא רק מריחת החומר האדום כתום המופק מעלים ספציפיים, אלא טקס עתיק יומין עם משמעות ויופי ובעיקר עם הוד והדר. הטקס הינו צבעוני וססגוני, טקס מרשים בו נוטלים חלק בני המשפחה הקרובים כמו גם החברים הקרובים ולעיתים הוא נחגג שפורום רחב יותר.

הטקס היהודי
טקס חינה מרוקאית הוא טקס מסורתי יהודי עתיק יומין של בני העדה, כמו גם של בני עדות אחרות נוספות. הטקס היהודי היה נהוג להיחגג רק לנשים, טקס שמגיעה לאחר שהאישה טובלת במקווה ולאחר כל טקסי הרחצה, טקס שהיה נערך לאחר שמשפחת החתן היו מביאים למשפחת הכלה את העלים המיועדים להיטחן ולהפוך למשחה, ואז היתה מתחילה החגיגה עם בגדים מפוארים, תכשיטים שונים, ואלמנטים רבים אחרים שמשוייכים לאירוע. לפי המסורת היהודית חינה היא ראשי תיבות של: חלה – מצוות הפרשת חלה שמתבצעת על ידי האישה, נידה – מצוות טהרת המשפחה שהאישה אמונה עליה, והדלקת נר שאלו נרות השבת שכל אישה יהודייה מדליקה עם כניסת השבת. 

הטקס עצמו
טקס חינה מרוקאית כולל אם כן את כל האיבזור המתאים, לבוש מסורתי כמו הכפתן המרוקאי אותם לובשים החתן והכלה, הכתר שעל ראש הכלה והתרבוש על ראש החתן. לאחר הטקס הכלה לובשת את ה"קשוואה כבירה" שזו שמלת הכלה לזמן בו בני הזוג מובלים. ברקע יש כמובן נעימות מרוקאיות אותנטיות שמתאימות לאירוע, והאוכל מוגש בכלים מיוחדים ומהודרים והמקום מעוצב ביופי והדר מלכותי. האירוע מסמל הוד והדר, עושר וטוב בשביל שני בני הזוג. כולם שמחים ומאושרים, רוקדים ושרים והמוזמנים מביאים מתנות לחתן ולכלה בהתאם למסורת המרוקאית. מדובר על טקס חינה מרוקאית מדהים ביופיו ומרהיב בעושרו.

להיעזר בחברת הפקה
חינה מרוקאית אפשר אומנם לארגן לבד, לדאוג להכול מא' ועד ת בשביל שהאירוע יהיה מושלם. אך אופציה נוסת לקיום של טקס חינה מרוקאית הוא להיעזר בשירותיה של חברת הפקות שמתמחה בהפקות של חינות מרוקאיות, חברה עם ניסיון ועם רזומה בתחום וכמובן עם המלצות. חברה כזו תדאג לכל מה שצריך בשביל שהטקס ייצא לפועל, ללבוש המסורתי ולאוכל באירוע, למוזיקה ולעיתים אף למקום עצמו בו יתקיים האירוע. אם אתם רוצים ראש שקט ולא רוצים להתעסק יותר מידי בהכנות לחינה, אם אתם רוצים להתמקד בחתונה הקרבה ובאה ורוצים מעט שקט, טקס חינה מרוקאית שמאורגן ומופק על ידי חברת הפקות זה בדיוק מה שאתם צריכים.

המוזיקה באירוע
טקס חינה מרוקאית הוא גם טקס שיש בו מוזיקה, והמוזיקה יכולה להיות מגוונת – העיקר שכולם ייהנו וכולם ירקדו. לא כל תקליטן יכול לספק את מה שצריך בשביל אירוע כזה, ולכן בבואכם לבחור תקליטן כזה כדאי שתוודאו שיש לו את ארסנל השירים המתאים לחינה ומעבר לכך יש לו עוד מגוו רחב שהוא יכול לנגן. אל תיקחו בזה סיכון ואל תהמרו על תקליטן שאתם לא בטוחים שמתאים לחינה. תעשו את כל הבירורים שלכם ותלכו לשמוע תקליטנים באירועים דומים בכדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בשבילכם, החלטה  שתשפיע עמוקות על הצלחת האירוע שלכם ועל שמחת האורחים שלכם בו, וההנאה שלהם מהאירוע. ותתפלאו, אבל באמצעות יצירת קשר עם חינה מרוק אתם יכולים לחסוך לעצמכם את כל הטרחה. 
נשמח לעמוד לשירותכם:
 


יצירת קשר

נשמח לעמוד לשירותכם
בתכנון האירוע שלכם!


072-33-80-988

 

יצירת קשר

נשמח לעמוד לשירותכם בתכנון האירוע שלכם!

072-33-80-988