אתם חוגגים חינה בקרוב, ובדרך יש גם חתונה, מקווה, הפרשת חלה ושבת חתן, איך תזמינו את האורחים שלכם לכל האירועים האלו בצורה שבאמת תגרום להגיע לכל האירועים האלו גם יחד.

אחרי הכל אל תשכחו שכל האירועים האלו מאלצים כל אחד מהם להוציא לא מעט כסף, והמציאות של היום היא שונה ויוקר המחיה מביא הרבה מאוד לחיות ממש על הקצה, אבל כשמגיעה שמחה, כולנו מעדיפים שאת הכסף שלנו נוציא על השמחות והאירועים ורק שירבו כאלו.
אבל חינה היא טקס מסורתי של יוצאי עדות המזרח, לכן מההכרות שלי כיצוא מרוקו טקס חינה מרוקאית הוא לא משהו מוותרים עליו, במיוחד לא שמדובר על חינה לפני החתונה.

אבל בשביל שהחינה תהיה שונה מכל האירועים האחרים שאתם חוגגים, יש כמה כללי ברורים שכדאי מאוד להיצמד אליהם בכדי להפוך אותה שונה ומיוחדת מהחתונה.

הכללים לארגון חינה שתהיה שונה מהחתונה

עיצוב :

ראשית, נתחיל בעיצוב של האירוע, כשחוגגים חינה, כדאי מאוד שהחינה תהיה מעוצבת בסגנון יותר מסורתי מאשר החתונה, אם האולם של החתונה מעוצב בעיקר בסגנון של צבעים לבנים ויותר מודרניים, את החינה כדאי לעצב בסגנון המסורתי שלה, יש גם לא מעט אולמות אירועים מיוחדים שהעיצוב שלהם הוא בדיוק לאירועי חינה.

בנוסף, כדאי שהחינה והחתונה לא יהיו באותו אולם, גם אם יש אולמות אירועים מפוארים מאוד, אתם יכולים לסגור חבילה ואפילו אולי לקבל הוזלה משמעותית במחיר אם תחגגו שני אירועים בהפרש של ימים סופרים (בדרך כלל שבועיים אחרי החינה כבר חוגגים את החתונה.

תקציב :

הנושא הקודם כבר מביא אותי ישר לכתוב על החלק של התקציב, בהרבה מאוד מקרים, ההורים הם אלו שלוקחים על עצמם את כל הנושא של ארגון החינה. (אני יכול לשתף אתכם בזה שהרבה מאוד מהשיחות שאני מקבל להזמנת שירות של השכרת תלבושות לחינה ביתית מגיעות בעיקר מההורים), אבל בחתונה יכול להיות שישנה השתתפות חלקית, ובשבת חתן שוב חוזרים להורים שמשלמים את העלויות שיש מסביב.

בכל מקרה בו התקציב שלכם מאפשר לכם לחגוג בשני אולמות נפרדים זה יכול להיות מעולה.

יש מקרים בהם באולם אירועים לחינה יעלה לכם גם יותר זול לחגוג את האירועים בשני אולמות נפרדים, לכן בקשו לקבל הצעת מחיר מהאולם לחתונה גם על מחיר למנה לחינה בנוסף בקרו באולמות אירועים שמתאימים לאירועי חינה ובקשו מהם הצעת מחיר, בכל מקרה אירועי חינה הם אירועים יותר קטנים ולכן גם העלות שלהם תהיה יותר זולה, אבל רק בגלל כמות המוזמנים.

פנקו את האורחים כמה שיותר :

אל תשכחו שבכל אירוע, האורחים הם החלק החשוב ביותר והעיקרי, פנקו אותם ותנו להם הרגשה נעימה עד כמה שאפשר, שזה אומר להוסיף אטרקציות מיוחדות לחינה, נסו לשלב אטרקציות מיוחדות וחדשות עד כמה שאפשר, גם שיהיה להם מזכרת מיוחדת מהאירוע שלכם.

איך להזמין אורחים לכמה אירועים