בחירת סט התכשיטים המושלם לחינה הוא חלק בלתי נפרד מיצירת הנראות המושלמת באירוע החינה.
אירוע החינה המתקיים לפני מועד החתונה הוא דרך נהדרת להפגיש בין החברים ובני המשפחה ולאפשר להם ליהנות יחד בחברותא יותר אינטימית מהחתונה עצמה. כשמדובר בחינה, המסיבה עצמה אמורה להיצמד לעיצוב הססגוני והמלהיב שמאפיין את המזרח. אחרי הכול זה מה שחשוב, לא?

מסורת החינה היהודית

מסיבת החינה היהודית הצבעונית אינה מוגבלת רק ליהודים יוצאי מרוקו. למעשה, מסיבות החתונה היהודיות הכוללות גם את אירוע החינה רווחות במסורות החתונה של יוצאי ספרד, בין אם מדובר בקהילות יהודי תימן, עיראק, איראן, סוריה ועוד. לכל אירועי החינה הללו יש כמה מאפיינים ייחודיים,  ובמיוחד:

למרות שבעבר מסורות החינה נלקחו ברצינות רבה, היום מדובר באירוע מהנה שנועד לאפשר לאנשים הקרובים ביותר, לחגוג ולקחת חלק בשמחתם של הכלה והחתן, ולצאת מהאירוע המשמח והטעים עם כתמי חינה על כפות ידיהם.

סט תכשיטים לטקס החינה

במהלך טקס החינה, נהוג ששתי המשפחות של בני הזוג מעניקים לחתן ולכלה מתנות הכוללות בדרך כלל תכשיטים יוקרתיים, כמו שרשראות זהב, צמידים או עגילי זהב.

כשאתם עומדים לבחור בסט התכשיטים המושלם לטקס החינה, חשוב מאוד לבחור בתכשיטים איכותיים ויוקרתיים. מה זה אומר? ובכן, לתכשיטים יוקרתיים יש כמה תכונות ייחודיות, כמו:

בחירת סט התכשיטים המושלם לחינה

עיצוב מסיבת החינה

קישוט האולם (או האוהל, אם הטקס מתקיים בחוץ) בו מתקיים טקס החינה אמור ליצור אווירה בהשראת הסגנון המרוקאי היפהפה עם כריות ושטיחים מרהיבים, כלי נחושת אותנטיים, נרות וקטורת. לאלה הוסיפו כמה נרגילות שינעמו לאורחים, וכמובן תלבושות, תכשיטים וצעיפים, כמיטב המסורת המרוקאית, וקיבלתם את אירוע החינה האולטימטיבי.

מסיבת חינה בסגנון מרוקו

כשמדברים על חינה יהודית בסגנון מרוקו, מיד עולים לנו בראש מראות, טעמים וצלילים של:

החתן והכלה לבושים בקפטנים או בג׳לביות מפוארות, על פי מסורת החתונה המרוקאית, ולעתים קרובות הם מחליפים מספר תלבושות במהלך הערב. גם האורחים מוזמנים להחליף את בגדיהם וללבוש בגד מרוקאי מסורתי שמספקים להם המארחים.

טקס החינה הופך את החתן והכלה למלך ומלכה ליום אחד. הם מובלים אחר כבוד לאולם כשהם נישאים על גבי כסאות מעוטרים כאילו היו אלה כסאות מלכות של ממש.

משיחת החינה

טקס חינה מרוקאית התוסס מתקיים כשבועיים לפני החתונה, כאשר במהלך הערב החגיגי, צבע החינה דמוי הבוץ מונח בנדיבות על ידי אם הכלה או סבתה ונמרח בצורה מעגלית על כפות ידיהם של החתן והכלה, בטקס המיועד להגן על הזוג מפני עין הרע ומברך אותם במזל טוב, בריאות ופוריות. לאחר מכן, גם האורחים ייהנו ממשיחת החינה, ויתברכו במזל הטוב שאופף את החתן והכלה ערב כניסתם לחופה.

במרוקו, מסיבת החינה היהודית הייתה מתקדמת בימים שקדמו לחתונה והיא נמשכה בדרך כלל מספר ימים, אבל היום, בישראל, מסיבת החינה מתקיימת בערב אחד כשבועיים או שבוע לפני החתונה, ויש כאלה שמשלבים את הטקס בחתונה עצמה. חתונת החינה המרוקאית תפסה בימינו פופולריות רבה, כך שאל תתפלאו אם תוזמנו גם לחגיגת חינה אשכנזית!