אחרי שבחרתם והחלטתם על המקום בו תחגגו את החינה, אם בחרתם לחגוג חינה באולם, אז נושא הקייטרינג כבר מאחוריכם, ואין לכם מה לדאוג איך לבצע בחירת קייטרינג לחינה, כי היום כל אולם אירועים גם מספק את המנות.

אבל הדברים השתנו, היום אפשר לחגוג גם חינה ביתית, או חינה באולם מושכר, או אפילו באולם של בית כנסת, כל אחד בוחר היכן לחגוג את החינה שלו.

אחרי שבחרתם את המקום לחגוג בו (אם זה לא באולם אירועים שמספק לכם את המנות) אתם גם צריכים לדאוג לאורחים שלכם לאוכל ולהגשה, אם אתם חוגגים אירוע בבית, ומחפשים השכרת תלבושות לחינה ביתית, זה עדיין לא מספיק, אתם צריכים גם קייטרינג  מקצועי (לפעמים גם הקייטרינג יש לו חשיבות יותר מהתלבושת) אז הנה המדירך המלא שיעזור לכם למצוא חברה מקצועית ואיכותית לקייטרינג לחינה.

בחירת קייטרינג לחינה – הטיפים של מלך החינה

יש מקום יש תאריך ויש הכל, אבל יותר מזה אין ספק שהאורחים שלכם מצפים שגם יגישו להם משהו לאכול ועדיף שיהיה איכותי ומיוחד, בשביל זה אתם צריכים חברת קייטרינג מקצועית.

מיקום האירוע :

אם אתם חוגגים חינה אתם צריכים להתחשב במיקום של האירוע, כלומר בשטח הפיזי שעומד לרשותכם, האם ניתן להוסיף שולחנות וכסאות, או שמא המקום לא מאפשר, ואם כן אין עושים את זה בצורה נכונה ויעילה, כזאת שגם תשאיר את המקום מספיק מרווח ונוח לפי כמות האורחים.

ציוד נלווה :

היום יש הרבה חברות קייטרינג, יש חברות שמספקות רק את המזון שאתם מזמינים, ישנן כאלו חברות שמספקות גם שתייה קרה וחריפה, ויש חברות שלא, כל חברה עובדת בצורה אחרת, אבל יש דברים בסיסים שחשוב מאוד לבדוק, את הבסיס, אפשר להגיד שכמעט כל חברת קייטרינג מספקת, אבל אם אתם זקוקים גם לשולחנות וכסאות, מומלץ לבחור בחברת קייטרינג שתספק לכם את כל השירות המלא.

תעודת כשרות :

אם חשבתם לרגע, שתעודת כשרות יש לכל חברת קייטרינג בישראל, תחשבו שוב, חובה לבדוק תעודת כשרות, גם אם אתם לא מאלו שחשובה להם הכשרות, יכול להיות שיגיעו אליכם אורחים שהכשרות חשובה להם, ואז נוצר מצב שאותם שומרי הכשרות שהגיעו לאירוע בבעיה, אתם לבטח רוצים להימנע מהמצב הזה.

קייטרינג לחינה או הבישול של המשפחה

כשמדובר על אירוע כמו חינה מרוקאית, כל אחד בטח יודע שיש לו את הדודות והסבתות שבכל מקרה יגיעו עם סירים ותמיד ישמחו לבשל לאירוע כמו חינה, אבל אתם צריכים להחליט, האם להטריח אותן לבשל ולהיסחב עם סירים, או אולי להזמין אוכל מוכן.

בחירת קייטרינג לחינה ביתית

קיימת האפשרות פשוט לקנות אוכל מוכן ולשים אותו על השולחנות, או להכין כמה דברים מיוחדים לאירוע ולשלב אותם ביחד עם הבישולים של הדודות והסבתות, או אפילו להביא אוכל מוכן ולשלב אותו עם דברים נוספים.

בנושא של הבאת אוכל מוכן ואוכל מהסבתות (למרות שאני בטוח שהן מבשלות מדהים) יש לא מעט חסרונות.

הניקיון :

לא רוצה לפגוע באף אחד, אבל לא תמיד זה נעים לראות פתאום סירים מבית, יש כאלו אנשים שנמנעים ממראה כזה, בטוח שזה אוכל והכל נקי, אבל לפעמים לא תמיד צורת ההבאה שלו לאולם נראית טוב למוזמנים.

לכן, כדאי מאוד להגיש את הכל במגשים חד פעמי עשויים אלומיניום.

חימום האוכל :

בכדי להגיש את האוכל חם, שמדובר על כמות גדולה של אוכל, צריכים גם מספר גדול של פלטות חימום, או אפילו תנור חימום שיתאים לכמות גדולה של אוכל.

אם הבאתם את האוכל, אתם גם תצטרכו לדאוג לחמם אותו, מה שמטיל עליכם עוד משימה, שתעלה לכם בזמן יקר ובסחיבה של פלטות חימום.

כמות :

כמה שהדודות והסבתות יהיו סופר מוכשרות, הן צריכות להכין כמויות לא קטנות בכלל של אוכל, צריך גם גיוון, וגם להכין מאותו סוג של אוכל כמות גדולה לפי מספר המוזמנים.

תזמינו מוכן – תחסכו בלגן

אם כבר להוסיף אוכל לחינה ולא להזמין קייטרינג, כדאי מאוד להביא אוכל מוכן, זה יחסוך להם המון בלגן, אתם פשוט קונים את המנות והסלטים שאתם רוצים, רוכשים כלי הגשה חד פעמיים להגשת האוכל (היום אפשר למצוא כלים חד פעמיים ממש מיוחדים ומפוארים) והאורחים שלכם יכולים להנות ממגוון גדול וכמות של טעמים.

והכי חשוב הסבתות והדודות יוכלו לנוח ולא להתאמץ יותר מידי, הן פשוט יגיעו לאירוע לשמוח ולהנות כמו כל האורחים.

אם בחרתם להביא אוכל מוכן, נסו גם לחשוב על הקונספט של האירוע, או במילים אחרות כדאי מאוד שיהיו באירוע מאכלי העדה, המאכלים של העדה שלכם תמיד עדיפים, גם אם יש עירוב של עדות, אז שלבו מכל עדה את המטעמים והאוכל שלה, כמובן שיש את המאכלים שכל אחד אוכל ומכיר, אבל בגלל שמדובר על חינה כדאי מאוד שיהיה מאכלים של העדה, שיהפכו את האירוע לאותנטי ומיוחד.

בחירת קייטרינג לחינה