אתם רוצים לערוך חינה בבית, רגע אחד לפני שאתם מתחילים להתרוצץ בין כל הדברים וכל החיפשום וההכנות, החלטתי להביא לכם מדריך מלא, בלי קיצורים בלי וויתורים, מדריך שיכלול בו את כל מה שאתם צריכים לקחת בחשבון בכדי לחגוג חינה בבית.

אחרי שתראו את כל הדברים האלו, גם מבחינת עלויות וגם מבחינת ארגון האירוע, אז אולי תחליטו שאתם רוצים לעשות את החינה שלכם בכלל באולם לאירועים קטנים או אולי לעשות את החינה באיזה מסעדה קטנה ושם לחגוג את האירוע.

אז נתחיל קודם כל בכל הדברים שאתם צריכים שיהיו לכם בחינה

כמו בכל חינה, גם בחינה ביתית אתם צריכים שיהיה לכם מקום לתת לאורחים לשבת, זה מתחיל במקומות ישיבה.

השכרת תלבושות לחינה

גם אם אתם מתכננים שהאורחים שלכם ירקדו ויפזזו במהלך כל האירוע, שזה מה שהולך לקרות, אתם עדיין צריכים לתת להם מקום לשבת בו, כי אחרי הכל אתם גם תגישו אוכל לאורחים.

היום כולנו שאנחנו מגיעים לאירוע אנחנו רואים את זה גם בתור סוג של יציאה לארוחת ערב, אז אתם לא יכולים לבאס את האורחים שלכם, לכן אתם צריכים לדאוג להם למקום לשבת, ושולחנות עליהם תגישו את האוכל.

אחרי שיש לנו שולחנות וכסאות, אנחנו צריכים לדאוג לאוכל עצמו.

את האוכל אתם יכולים להכין בבית, או פשוט להזמין קייטרינג ביתי, או אפילו עומדת לכם האפשרות לקנות אוכל מוכן ורק להגיש אותו עם כלים מפלסטיק אפילו לאורחים.

בנוזף לכל זה אתם צריכים לדאוג למוזיקה, כן פשוט מאוד מוזיקה, לא חייב להביא תקליטן, אפשר גם רק בידורית שיש כמעט היום לכל אחד, בגלל השיגעון של הקריוקי שהיה לנו בזמן האחרון בארץ.

אבל טיפ קטן שלי, אם אתם בוחרים לנגן שירים מבידורית, אל תעשו את זה עם חיבור לטלפון ויוטיוב, כדאי מאוד להכין רשימת שירים ואיזה קובץ שירים מוכן שיתנגן, כי היום כל החיבורים האלו לא תמיד עובדים כמו שצריך, שלא נדבר על זה שיוטיוב הוסיפו היום כמעט בכל דבר פרסומות.

אחרי שיש לנו את כל זה, הגיע הזמן לעצב את הבית קצת בסגנון של חינה.

כי כמובן אי אפשר לחגוג חינה בלי שיהיה משהו מסורתי קטן, אז אתם צריכים למצוא מקום לעצב בו אוהל חינה, במידה ואין מספיק מקום, אפשר להסתפק רק בכיסאות עצמם שעטופים בכיסוי כסאות בצבע זהב, לפרוס למטה שטיח צבעוני שמתאים קצת לאווירה וכל זה יכול להספיק.

בנוסף אתם לא חייבים להשקיע יותר מידי גם מבחינת הלבוש, אתם יכולים פשוט להשתמש באחד השירותים שתמצאו כאן של השכרת תלבושות לחינה ביתית, שרק זה יכול לחסוך לא מעט כסף בזה שלא תצטרכו להשקיע אלפי שקלים ברכישת בגדים חדשים, בנוסף בשביל ההופעה המושלמת אצלי תוכלו למצוא השכרת תכשיטים והכל במגוון הגדול ביותר שתוכלו למצוא בארץ.

לסיכום

עד כמה באמת זה כדאי לעשות חינה בבית, תחשבו לרגע על כל הקניות שאתם צריכים לעשות בשביל להכין את האוכל בבית, אם נניח ובחרתם להזמין קייטרינג, אתם צריכים לעשות מקום להציב בו את השולחנות והכיסאות, מקום שיהיה לאנשים לרקוד קצת אם אתם רוצים לנגן מוזיקה, יכול להיות גם שזה יפריע לשכנים שלכם הרעש.

אולי פשוט מאוד כדאי לעשות את החינה באיזה מקום, אני לא אומר עכשיו לרוץ ולהשקיע באולם מפואר, אני יכול להעיד על זה שהייתי בהרבה אירועים שבהם אנשים השכירו אולם אירועים נניח אפילו אולם של בית כנסת.

באולם של בית כנסת אפשר למצוא את כל מה שאתם צריכים, היום אולמות של בית כנסת משכירים את האולם במחירים מאוד סמליים, אתם יכולים במחיר של 500-700 ₪ להשכיר אותם של בית כנסת.

גם אתם חוסכים מעצמכם את כל הבלגן שלא ייכנס לכם לתוך הבית, וגם האירוע יהיה יותר נוח ואת הכסף שאתם משלמים על האולם זה כסף שהולך למקום טוב ובבית כנסת ישתמשו בכסף הזה, אתם יכולים לראות את זה כמו תרומה אפילו לבית הכנסת שאתם בוחרים להשכיר ממנו את האולם.

אבל, אם בכל זאת אתם חושבים לחגוג את החינה בבית, לפחות תעשו את זה נכון, תדאגו לכל הדברים שאתם צריכים שיהיו לכם, שהבסיס הוא כסאות שולחנות ואוכל שמגישים לאורחים בנוסף, חשוב לציין גם שמדובר בחינה, אל תשכחו להכין איזה עמדת חינה כזאת, לפחות משהו סמלי וכמובן הטקס של החינה עם המתנות והזהב כדאי שיהיה מקום להניח עליו את מגשי המתוקים.

כחלק מהארגון של האירוע בבית, חשוב להכין שולחן שיהיה מיעוד בכדי לשים עליו את המתנות שמביאים לזוג, כי בדרך כלל שאנשים מגיעים לאירועים כמו חינה בבית, הם לא מביאים במתנה מעטפה עם כסף (או שיש כאלו שכן עושים את זה) אלא הם באים עם מתנות, ואם מדובר על חינה מרוקאית חלק מהמנהגים של העדה שגם הרבה מאוד מביאים איתם מגשי מתוקים.

אז כדאי להכי מקום לדברים האלו, אם אתם רוצים שהכל יהיה מתוכנן כמו שצריך, אתם חייבים לפנות הרבה מאוד מקום גם בבית, בנוסף חשוב מאוד אם הזמנתם תלבושות לחינה ואתם רוצים שהאורחים שלכם יתלבשו בצורה שיהיה להם נוח, מומלץ מאוד גם לפנות חדר אחד, שהחדר הזה יהיה המקום שלהם לשים את הדברים שלהם ולהניח אותם מבלי להסתובב איתם בבית, וגם שהם יוכלו להחליף את הבגדים ולהתלבש לחינה.