מתכננים לחגוג חינה ביתית ורוצים לדעת כמה זה הולך לעלות לכם ?

הכנתי לכם את המדריך המלא שיעזור לכם לדעת בדיוק כמה כסף אתם צריכים להכין מראש, וכמה זה יעלה לכם אחרי האירוע.

חינה ביתית – שנדבר במספרים

היום נהוג יותר ויותר לחגוג אירועים קטנים ואינטימיים, רבים לא רוצים לחגוג אירוע מפואר ולמצוא את עצמם מוצאים עליו לא מעט כסף.

לכן, קיימת האפשרות לערוך את החינה בבית והרבה מאוד אנשים עושים את האירוע בבית.

לפני שאני מתחיל להציג לכם מחירים ומספרים, חשוב להבים שאין כאן מחירון מדויק רק הערכת סדר גודל אישית שלי, מהניסיון שלי וממה שאני מכיר בתור אחד שחי את עולם האירועים והחינות כבר הרבה מאוד שנים.

שנתחיל במספרים :

אש הדבר הראשון עליו אני אדבר איתכם הוא כמובן נושא התלבושות לחינה, אם מתכננים חינה בבית עוד לפני האוכל (שעל זה אסביר בהרחבה בהמשך) התלבושות זה החלק החשוב.

נושא התלבושות תלוי במספר המוזמנים אליכם לאירוע, אבל הממוצע של מוזמנים לחינה ביתית הוא בדרך כלל בין 30 עד 50 אנשים.

השכרת תלבושות לחינה ביתית תעלה לכם : בין 500-1000 ₪ שהמחיר משתנה בהתאם לכמות התלבושות, והאם אתם בוחרים שיביאו את התלבושות אליכם לבית או שמא אתם מגיעים לקחת ולהחזיר את התלבושות אחרי האירוע.

הנושא הבא עליו נדבר הוא הצילום של האירוע.

אתם צריכים בכל זאת מישהו שיגיע לצלם לכם את האירוע, אחרי הכל אתם בטח לא רוצים שכל האורחים יתחילו לצלם בטלפונים שלהם את האירוע שלכם.

צלם לאירוע יכול לעלות לכם בין 400-700 ₪, שכאן זה תלוי בכל מיני גורמים של הצלם, מאיפה הוא מגיע, כמה הוא וותיק ועוד דברים שמשפיעים על המחיר.

ההמלצה שלי לצילום אירועים קטנים היא קצת שונה, כדאי לכם להזמין צלם מגנטים שיהיה גם הצלם של האירוע, וגם יפיק לאורחים שלכם ולכם מגנטים למזכרת.

העלות של צלם מגנטים היא בערך 500-600 ₪ לצילום אירוע בסיסי וקטן בבית, גם בגלל שאין הרבה אנשים ואין לו הרבה חומרי גלם להוציא, וגם כי זה אירוע קצר.

לעומת זאת אם תזמינו גם צלם מגנטים וגם צלם סטילס, המחיר יהיה כפול.

בגלל זה כדאי להזמין רק צלם מגנטים ולחסוך כמה מאות שקלים.

עוד הערה קטנה לגבי צלמי מגנטים, מדובר על תחום בו לא כולם צלמים מקצועיים, בגלל זה כדאי לכם מאוד לבדוק מול מי אתם הולכים לעבוד, לוודא שהוא צלם ברמה.

חינה ביתית – להכניס הביתה אוהל

בטקס החינה, נהוג גם שיש אוהל חינה מסורתי, לא תמיד בכל בית אפשר להכניס אוהל, לפעמים כדאי לוותר עליו ויש אופציה אחרת יותר יעילה.

אפשר פשוט לתלות על סטנד מיוחד תפאורה, אם אתם בוחרים בי לאירוע שלכם, אני מספק לכם סטנד טלסקופי מיוחד, שיכול להתאים לכל גובה של תקרה, על הסטנד תלוי בד תפאורה בסגנון אותנטי שיתרום לאווירה.

העלות של סטנד תפאורה היא כ – 200-250 ₪ להשכרה כולל הרכבה ופירוק לאחר האירוע.

חייבים אוהל ?

אין בעיה, אפשר להשכיר אוהל בעלות של 400-600 ש”ח בהתאם לדרישות שלכם.

תפאורה נוספת לאוהל

אני אישית שמדובר על חינה ביתית פחות ממליץ להעמיס יותר מידי, אפשר פשוט להשכיר כורסאות קטנות להורים וכסאות גדולים לחתן והכלה.

ופחות להעמיס יותר מידי עם תפאורה ענקית, גם כי אין מקום וגם כי העלות כבר תהייה גבוה.

אוהל חינה קומפלט כולל הרכבה, כולל כסאות ותפאורה מלאה יעלה לכם בין 800-1500 שקלים.

פער המחירים הוא גבוה, אבל הוא משתנה בהתאם למה שדורשים.

המלצה אישית בנושא התפאורה והתלבושות, כבר כדי לקבל חבילה כוללת שהעלות שלה היא בין 700-1200 ₪ והיא תצא לכם יותר זולה, היא כוללת גם תלבושות לחינה ביתית וגם את האוהל.

אוכל קדימה אוכל

לבוא ולקבוע מחיר לגבי הנושא של האוכל זה אחד הדברים המורכבים, כי יש כאלו שבוחרים להכין הכל לבד, ואז אתם בוחרים מה להגיש.

או אם אתם מאלו שרוצים להזמין קייטרינג, הנה מה שיענה לכם על שאלת המחיר.

עלות של מנת קייטרינג בסיסית שהיא בשרית וכוללת מנה בשרית + מנה ראשונה וקינוחים תעלה לכם בין 85 ₪ ויכולה להגיע גם ל 120-150 ₪, שכל זה תלוי במה אתם רוצים להכניס לתוך המנה.

בנוסף יש להוסיף עלות אל אלכוהול, שזה בערך 300-450 ₪ שגם כאן תלוי כמה האורחים שלכם שותים, ואיזה סוג אלכוהול אתם רוצים להגיש.

אבל אם מדובר על אלכוהול סטנדרטי של וודקה תוצרת חוץ, עם תוספות של מיץ אוכמניות או משקאות אנרגיה, זה לא יעבור את 450 ₪ לאירוע של 30 אנשים.

שבו בנוח

השכרת שולחנות וכסאות,, אפשר להגיד תמיד שאפשר להסתדר ולהביא מאיזה חבר או שכן כסאות פלסטיק ושולחנות פלסטיק, כי אין אחד שאין לו כמה כאלו במחסן או בגינה.

פשוט שמים על זה מפה יפה ואפשר לארח.

עלות השכרת 30 כסאות ו 3 או 4 שולחנות לא עוברת את ה 300 ₪, אבל כאן אפשר בקלות לחסוך את הכסף הזה ולבקש ממישהו שולחנות וכסאות.

שוטפים כלים – או משתמשים בחד פעמי

שיגעון הכלים החד פעמיים לא עוזב אותנו, הוא רק משתכלל יותר, אני יכול להעיד על עצמי שאני לפעמים לא מאמין שיש כלי פלסטיק כל כך מפוארים.

אם אתם מתכננים להגיש על כלים מפלסטיק בכדי לא לשטוף אחר כך כלים, זה יכול להיות מעולה, לגבי העלות אני לא יודע להגיד לכם, כי עוד לא יצא לראות מחירים.

אבל ממה שאני שומע מסביב, אפילו שפלסטיק הוא אחד החומרים הזולים ביותר שיש בתעשייה, עדיין הכלים החד פעמיים לא תמיד זולים. (אני לא מתכוון לכוסות הפלסטיק שמגיעות בשרוול של 100 כוסות ועולות פחות מחמישה שקלים).

חינה ביתית כמה זה הולך לעלות לכם
חינה ביתית

לסיכום

חינה ביתית כמה זה הולך לעלות לכם, מסתבר שזה לא כל כך זול כמו שחשבתם שזה הולך להיות.

אירוע חינה ביתית הוא לא בדיוק אירוע זול, ולפעמים הוא יכול לעלות לכם יותר מאשר אירוע באולם או במסעדה קטנה.

הסיבה לכך היא כשמדובר על אירוע בבית לא תמיד אנשים נוהגים לתת מתנה במעטפה (כלומר לא נותנים כסף שאפשר לשמור ולכסות הוצאות).

אלא נוהגים לתת מתנות, זה כיף לקבל מתנות אבל פחות יעיל, בגלל זה אירוע במסעדה או אירוע שמתקיים באולם נהוג לשים מעטפה שיכולה לכסות את ההוצאות.

מקווה שהמחירים האלו נתנו לכם הערכת סדר גודל לקראת מה אתם הולכים לשלם.