חינה ומקווה ביחד, האם זה אפשרי ? איך עושים את זה נכון, האם את הטקס חוגגים במקווה או שמגיעים למקום אחר ? כל התשובות לכל השאלות והסבר מלא איך לחגוג חינה ומקווה ביחד בצורה הטובה ביותר.

אבל לפני שניכנס לכל ההסברים איך לחגוג את החינה בצורה הטובה ביותר שהיא כוללת גם את המקווה, יש לציין שיש כאן חסרון אחד גדול מאוד.

לפי המסורת לא נהוג שהחתן פוגש את הכלה מהמקווה ועד ליום החתונה, בדרך כלל גם המקווה נעשה ביום שלפני החתונה ולאחר והחתן לא נפגש עם הכלה, יש כאלו שבוחרות לעשות מקווה ואחריו לחגוג את טקס החינה שיש בו רק נשים, וחינה מרוקאית אמיתית (כמו כל עדה אחרת) היא חינה שיש בה גם את החתן וגם את הכלה וכל הטקס מתקיים כמו שהוא צריך להיות באמת.

חינה ומקווה ביחד – ככה תעשו את זה נכון צעד אחרי צעד

כמובן שכל אחד יכול לחגוג את החינה והמקווה בדיוק כמו שהוא רוצה ומתכנן, אבל הבאנו לכם כמה המלצות שיעזרו לכם לחגוג מקווה ביחד עם חינה בצורה שתתאים לכולם ותהיה הרבה יותר נוחה.

סדר האירועים

צריך לעשות את סדר האירועים בצורה קצת אחרת ממה שרגילים, המקווה והחינה אלו שני אירועים שונים, לכל אחד מהם יש משמעות אחרת ולכל אחד מהאירועים האלו יש סדר ודברים משלו שנהוג לעשות.

בשביל שתוכלו לשלב ועדיין לשמור על ההפרדה של החתן מהכלה לאחר המקווה, כדאי לבחור מקום כמו אולם של בית הכנסת, שבו גם הכלה עושה את הטבילה, ניתן להתחיל את האירוע בקבלת פנים נעימה ולהזמין קייטרינג איכותי לחינה ואחרי קבלת הפנים לחגוג מיד את טקס החינה, למרות אם חוגגים חינה בלבד הטקס עצמו הוא השלב האחרון, שחוגגים חינה ביחד עם מקווה ההמלצה שלנו במלך החינה היא לעשות את החינה לפני הכל, לאחר מכן שיש את טקס החינה אפשר לעשות קצת ריקודים, סבב ריקודים קצר של 10-20 דקות ארוחה טובה לכל האורחים באולם ואז לבקש מהגברים לעזוב, במקרה כזה גם צריכים לקחת בחשבון שאתם חוגגים אירוע קטן.
אחרי שהגברים עזבו הכלה יכולה לגשת לעשות טבילה במקווה של בית הכנסת (ואם חוגגים באולם של בית הכנסת זה אפילו יותר אידאלי) אחרי הטבילה לעלות לעשות את הפרשת ולחגוג עם רבנית שמגיעה לאירוע ומעבירה את הטקס.

חינה ומקווה ביחד

מה רוצים לחגוג

יש כאלו שרוצות לחגוג חינה ומסיבת רווקות ביחד, משהו שיכניס קצת אקשן למסיבת הרווקות שלהן. (קורה בעיקר בציבור הנשים הדתי יותר) שרוצות מסיבת רווקות מיוחדת עם מסורת ועושת סוג של מקווה או חינה ביחד עם מסיבת הרווקות שלהן.

לפני הכל את צריכה להחליט עם בן הזוג שלך מה נכון לו, אולי מהצד של המשפחה שלו רוצים לחגוג אירוע חינה מפואר ולחלק את הכל לשני אירועים שונים, להתייעץ עם ההורים שלך ושלו להסביר להם מה אתם מתכננים ואם זה מקובל עליהם, כל הדברים האלו הם דברים חשובים, במיוחד לפני אירוע שכל דבר צריך להיעשות בעדינות ורגישות רבה כי יש המון מתח בן המשפחות לפני חתונה.

מי מעביר את האירוע

שרוצים לחגוג חינה בנפרד אז כבר יודעים שיש תקליטן שהוא אחראי על המוזיקה והוא גם מעביר לכל שלב בהתאמה עם מנהל האירועים והכל קורה בהרמוניה מושלמת, משלב קבלת הפנים עוברים קצת לריקודים, לאחר מכן התקליטן מנחה את טקס החינה ואת המתנות שהזוגות מעבירים עד לסיום האירוע ולמסיבת ריקודים לתוך הלילה.

שמדובר על מקווה, בדרך כלל יש גם הפרשת כלה ויש כל מיני רבניות שמגיעות התנדבות לאירוע עושות קצת ברכות, מספרות כל מיני דברי תורה חשובים והלכות האישה הנשואה.

שיש מי שמעביר את האירוע אפשר לדבר איתו להסביר מה אתם רוצים לחגוג ואיך אתם רוצים לחגוג ולפי זה לנהל את האירוע בדרך שתבחרו.

חינה ומקווה

החלטתם שאתם רוצים לחגוג חינה ומקווה ביחד, אבל הכלה מבחינתה רוצה שיהיה מקווה לאחר מכן חינה ובלי גברים באירוע, אין בעיה וזה מקובל בהחלט, אבל אם זה מה שבחרת יש כמה דברים שכדאי להקפיד עליהם והם יהפכו את האירוע שלך לחוויה המושלמת והטובה ביותר.

כמה שיותר קרוב ליום החתונה

נסו להשתדל עד כמה שאפשר שהמקווה והחינה יהיו כמה שיותר קרוב ליום החתונה, לא כמו חינה רגילה שאפשר לחגוג גם שבועיים לפני החתונה, את המקווה חוגגים כמה ימים לפני החתונה ושעושים מקווה וחינה ביחד כדאי שזה לא יהיה יותר מ 3-4 ימים לפני החתונה.