בעבר הפקת טקס חינה מרוקאית הייתה נחשבת לטקס צנוע שנערך רק בקרב בני המשפחה הקרובה, עם השנים המציאות השתנה והיום הפקות של טקס חינה הפכו להיות מפאורות ומרשימות מאוד.

הפקות החינה מגיעות לסכומים מאוד גבוהים של עשרות אלפי שקלים, לכן הפעם נסביר לכם למה הפקת חינה זה עסק יקר, וגם כמה טיפים שיעזרו לכם להשיג מחירים יותר זולים.

הסיבות בגללן הפקת חינה הפכה להיות יקרה

מארגני האירוע

אם בעבר אירועי חינה היו מאורגנים על ידי ההורים, היום מי שלקח על עצמו להיות הצוות שמארגן את האירוע הוא הזוג המתחתן.

ושהזוג מתכנן דברים לאירוע מעניין אותו הרבה מאוד הרושם, חינה כבר מזמן הפך להיות פחות טקס מסורתי עם ערכים, הוא הפך להיות טקס שבו ככל שהכל יותר מפואר ויותר מרשים שלא לדבר על חתונות מפוארות שנערכות אחרי החינה.

איך בוחרים מלבישה לחינה

התחרות של האירועים

באותו הרגע שיש הצעת נישואין, שגם בה כבר עושים תחרויות מי עושה הצעת נישואין יותר מפוארת ומיוחדית, מתחיל סוג של מירוץ מי יפיק את אירוע השנה, כל כלה חושבת שהחתונה שלה היא חתונת השנה, רק בגלל שהיא הוספיה כמה אטרקציות, אבל זה לא נגמר בזה.

היום כולם רוצים שיהיה להם אירוע מפואר ומרשים, לא פעם אנו שומעים על זוגות שמצטערים שחרגו מהתקציב שלהם, אבל כל זה לא משנה לזוגות, הם רוצים להפוך את האירוע שלהם למפואר.

למה מארגני החינה גובים מחירים גבוהים

היצע וביקוש

אין הרבה חברות להפקת אירועי חינה ברמה גבוה, יש המון כאלו שמציעים שירות של הפקת חינה, אבל רק בודדים יש להם תפאורה מפוארת מאוד, לא כל חברה יכולה להרשות לעצמה לקנות תפאורה בעשרות אלפי שקלים.

וברגע שיש ביקוש לתפוארה מפוארת ומרשימה ומצד שני ההיצע הוא יחסית קטן, אז המחיר עולה בהתאם, אמנם אם מדובר על תפאורה בסיסית כאן כבר יש תחרות מאוד גדולה והמחירים יכולים לרדת בצורה מאוד משמעותית.

השקעה של אלפי שקלים

התפוארה עולה המון כסף, כל פירוק והרכבה שלה גורם לה לבלאי, ואחרי תקופה צריך לשמר ולתחזק אותה, ובגלל הבלאי הערך שלה יורד וצריך לגלם אותו בכל הצעת מחיר.

עבודה רבה

הרכבת התפאורה לוקחת המון זמן, זה מתחיל בהגעה לאולם לפחות בשעות הצהרים, להכין את הכל ולבדוק שיש מקום לכל דבר, והפירוק מתקיים רק אחרי שהטקס מסתיים, מה שאומר שאת הפירוק של התפאורה מבצעים עד השעות הקטנות של הלילה, יש כאן המון שעות של עבודה, גם אם היא לא רצופה מדובר על עבודה ארוכה.