אירוע חינה הוא אירוע מרגש במיוחד בעל חשיבות רבה ומסורת ארוכת שנים.

אם בעבר חגיגות חינה היו נפוצות בעיקר אצל יהודים יוצאי מרוקו, כיום אפשר לראות עוד ועוד אנשים מכל עדות המזרח שבוחרים לחגוג אירוע חינה ואפילו זוגות שאינם מזרחיים. השמחה, היופי והאותנטיות של האירוע הזה מושכת כמעט כל זוג שעומד להינשא ובוחר לערוך אירוע חינה.

אירוע זה נערך כשבוע לפני החתונה וזו עוד סיבה למסיבה, לשמחה ולברכה אצל הזוג המאושר.

טקס החינה נערך בעזרת אישה נשואה שמברכת את הזוג לשפע, בריאות, הצלחה ופוריות.

החתן והכלה המיועדים לבושים בבגדי החינה המסורתיים יחד עם כל האורחים שלהם, הם נכנסים עם כרכרה כשכל הנשים סביבם עם מגשי העוגיות והמתוקים, מתחילים את החגיגה לערב שכולו שמחה.

באילו מקומות אפשר לחגוג אירוע חינה:

בשונה מאירועים גדולים יותר, כמו חתונה, בר מצווה או בת מצווה למשל, אירוע חינה הוא יותר מצומצם. מוזמנות אליו בדרך-כלל רק המשפחות של שני הצדדים וכמה חברים קרובים, בלי מוזמנים ממעגלים נוספים. זאת מעין הקדמה לאירוע החתונה הגדול עם אווירה יותר משפחתית ומצומצמת. זה נותן לכם אפשרויות רבות ומקומות רבים לחגוג בהם והבחירה היא רק שלכם.

אירוע חינה באולם- אירוע חינה באולם זאת בהחלט אפשרות טובה שרבים בוחרים בה. ישנם חוגגים עם כמות יחסית גדולה של מוזמנים. משפחות גדולות ומרובות ילדים ומספר רב של חברים קרובים. בחירה באולם תתאים לאנשים כאלה שלא רוצים לחגוג בצפיפות, שיש להם כמות יחסית גדולה של מוזמנים לטקס החינה ושרוצים להדגיש את האווירה החגיגית והחד פעמית הזו.

אירוע חינה במועדון בת מצווה- אירוע חינה במועדון במועדון בת מצווה היא אפשרות נוספת למי שלא רוצה להשקיע יותר מדי תכנון וכסף באירוע החינה. ישנם זוגות שיודעים שהחתונה מתקרבת בצעדי ענק וטקס הוא רק מנהג מסורתי וחגיגה קטנה לפני המסיבה הגדולה. אנשים כאלה יעדיפו לא לחגוג בצורה גדולה מדי ועם כמות האורחים המצומצמת שלהם, אירוע חינה במועדון זאת בהחלט אפשרות טובה וראויה שתתאים גם לאווירה וגם לאורחים.

אירוע חינה בבית או בחצר- גם אירוע חינה בבית הפרטי שלכם זה רעיון מצוין שהרבה אנשים בוחרים בו. אם יש לכם מספר קטן מאוד של מוזמנים לחינה ואתם רוצים להעביר באירוע מסר יותר משפחתי ואווירה יותר אינטימית, ציון האירוע בבית בהחלט ישרת את האירוע עצמו. זאת כמובן אפשרות שגם תחסוך לכם השקעה ומאמץ ויש לא מעט זוגות שמעדיפים זאת.

למי שיש חצר יכול לערוך את טקס החינה בחצר וליצור אווירה יותר מיוחדת, אפילו שהטקס נערך בביתו.

טקס חינה הוא אירוע מרגש, אותנטי ואינטימי. מלבד החלק המסורתי שבו, הוא גם מעין חגיגה קטנה לקראת החתונה המרגשת שמתקרבת. את טקס החינה אפשר לחגוג במקומות שונים, באולם אירועים, במועדון בת מצווה או אפילו בבית. ההבדלים בין המקומות השונים ישרתו את המטרה ואת האווירה של האירוע שלכם וזה נתון אך ורק לבחירתכם! אל תשכחו שטקס החינה הוא רק הקדמה לחגיגה האמיתית שלכם- החתונה.