חינה של מרוקאים היא אירוע צבעוני ושמח ויש הרבה התארגנות והתרגשות לקראתו. ההפקה שלו דומה מאד להפקה של חתונה, שכן יש הרבה דברים לברר ולסגור, יש שירותים שצריך להזמין ויש פרטים קטנים שחובה לשים אליהם לב. לא סתם צריך להתחיל את הבירורים והטלפונים מול נותני השירות מספיק זמן מראש, שכן צריך להזמין את השירותים שלהם מבעוד מועד ועליהם לשריין ביומן את המועד הרצוי. כך למשל, צריך למצוא את הספק הנכון והמתאים ביותר של תלבושות לחינה, לוודא שיש ברשותו את מספר התלבושות הדרוש, הגדלים הנכונים וכמובן החלוקה בין הגברים לנשים. לוודא שיש ברשותו את התלבושות המפוארות והמיוחדות יותר עבור מי שחוגג ושיהיה מספיק גם לקהל המוזמנים. אירוע החינה לא פחות חשוב בעיני המרוקאים מאשר החתונה עצמה אך בכל זאת יש כאן שונה והוא הנושא של המתנות.

מתנות וחינה

המנהג אומר שלאירוע החינה כדאי ומומלץ לקנות מתנות משני סוגים – האחד הוא מתנות שיעזרו לזוג הצעיר לצאת לדרך המשותפת ולהתחיל את החיים המשותפים ביחד, כלומר מתנות שמתאימות לשימוש בבית שיהיה להם – מכשירי חשמל לבית או למטבח, סדינים או מצעים, מגבות או כלי בית. האפשרות השנייה היא מתנות לאישה, כלומר לכלה. ממילא החתונה מאד מרוכזת בכלה, במה שהיא תלבש ובאיך שהיא תיראה, היא הופכת למיוחדת בעיני החברות והנשים האחרות שנוכחות סביבה וכמעט כל תשומת הלב קשורה אליה. מכל המתנות אין דבר שאישה יותר אוהבת מאשר תכשיטים במתנה, יש לא מעט תכשיטים לחינה מרוקאית שאפשר לתת במתנה לכלה. מכאן שמתנות שמיועדות לכלה מתאימות גם כן כמתנות שמביאים בחינה שמתקיימת בדרך כלל לפני החתונה. המתנה יכולה להיות כל מה שהכלה אוהבת, כל מה שהיא תשמח לקבל ותיהנה שיהיה לה וכמובן שגם כאן אפשר לבחור להיצמד לכלל האצבע ולקנות לה את מה שכדאי שיהיה לה כשהיא מתחילה את תפקידה כאשת איש – פיג’מה נעימה או בגדים נוחים לבית, נעלי בית נעימות או חלוק אמבטיה מלטף ומפנק.

להפיק אירוע חינה בדרך הכי טובה שאפשר

כאמור – אין זה פשוט לארגן אירוע כמו חינה. הכנת האוכל והממתקים המסורתיים אורכת לא מעט זמן, קביעת המקום והתאריך יכולה להיות מאתגרת וכמובן הכנת הרשימה של המוזמנים. יחד עם זאת – אפשר כיום למצוא אולם או מקום שיספקו את כל מה שצריך ויעבדו בשיתוף פעולה עם ספקי שירותים של אירועי חינה דומים. כך אפשר יהיה להפחית באופן ניכר את ההתרוצצויות, את הטרטור ואת כאב הראש ועדיין לדעת שהחינה תהיה בסופו של דבר אירוע לא פחות ממושלם. כאשר סומכים על מי שמכיר את האירועים האלה ויודע בדיוק מה צריך שיהיה ומה סדר הפעולות באירוע עצמו – אפשר לדעת שיש על מי לסמוך בעיניים עצומות ורק לחכות שהזמן יעבור ויגיע המועד המיוחד והנכסף של האירוע עצמו.