מצרכים להכנת חינה, כל מה שאתם צריכים לדעת על המצרכים והדרכים האפשריות להכנת חינה מושלמת לכל אירוע חינה מיוחד. אחרי שקראתם את מתכון לחינה שהכנתי לכם, לא פעם אני מקבל תגובות של הרבה מאוד אנשים ששואלים מאיפה אפשר להשיג את כל המצרכים האלו, לכן הבאתי לכם כאן הסברים ורשימת המצרכים המלאה והכמויות המדויקות.

מצרכים להכנת חינה

רשימת מצרכים להכנת חינה

כל המצרכים וכל הדגשים, הם להכנת כמות של עיסת חינה שתספיק ל 100-150 מוזמנים, אבל חשוב לציין שפי המסורת, הכנת החינה צריכה להיות בנדיבות, כלומר גם אם אתם חוגגים אירוע חינה שהוא יותר קטן עם פחות כמות של מוזנים, עדיין אסור שיהיה מצב שעיסת החינה תיגמר. טקס החינה הוא טקס של שפע, שהשפע הזה צריך ללוות את בני הוזג לאורך כל הזוגיות שלהם, בנוסף בכל דבר באירוע שהוא בשפע החלק המרכזי הוא העיסה.

אבקת חינה

אבקת חינה היום ניתן להשיג כמעט בכל חנות תבלינים אבל יש חנויות תבלינים שלא מוכרות אבקת חינה. יש חנויות שבהן או שיש חינה שחורה או אדומה. לגבי השחורה או האדומה, אתם בהחלט יכולים לבחור איזה שנראה לכם, בכל מקרה החינה האדומה היא מתאימה בעיקר לחינות של העדה ההודית, חינה שחורה עושים אצל המרוקאים וחלק מהמרוקאים עושים את החינה האדומה, אבל אם זה חינה לקעקועים אז תמיד תקחו את החינה השחורה.

שקיות תה

את שקיות התה אני מקווה שכל אחד ואחת יודעים כבר מאיפה להשיג, אבל הדבר הכי חשוב זה לא לשים תה עם טעמים בשביל שיתן ריח לחינה, תמשיכו לקרוא, יש הסבר מלא איך לעשות שיהיה ריח טוב לחינה. בכל מקרה התה חייב להיות תה רגיל פשוט, לכ כלמיני צמחים וטעמים מוזרים.

מי ורדים

בשביל לתת לחינה ריח טוב אין כמו מי ורדים, את מי הורדים גם ניתן לרכוש בסופר, יש אותם כמעט בכל מקום והם זמינית. בתור התחלה מומלץ על כמות של 1 קילו חינה לשים 5 כפיות של מי ורדים, אם אתם מרגישים שהריח לא מספיק חזק לכם, אתם יכולים להוסיף בהדרגה עוד 2 כפיות, בכל פעם חצי כפית, שלא יווצר מצב שיש לכם יותר מידי מי ורדים בעיסה.

ערק

החינה צריכה גם קצת אלכוהול, לא להוסיף וודקה או בירה, לא פעם שמעתי על כאלו ששמו וודקה בחינה, אבל הריח שזה יוצר הוא ממש חזק, ערק שיש בו אניס גם יתן עוד תוספת של ריח נעים, וזה יהפוך את העיסה להיות יותר קלילה ונעימה.

דגשים לגבי הכמויות בהכנה

מבחינת כמויות להכנת עיסת חינה, חשוב מאוד לשמור על מספר דגשים.