אחד הדברים החשובים ביותר בכל חינה מרוקאית הוא כמובן החינה וגם המתוקים, בכל עדה יש את המאכלים המסורתיים שלה ואת המתוקים שלה, אבל מה שמאפיין חינה מרוקאית ואת המימונה במיוחד זה הכנת המופלטה המיוחדת ביחד עם המון דבש.

המצרכים הדרושים להכנת מופלטה

חשוב לציין כי המצרכים המופיעים הם לפי 2 ק”ג קמח, אם אתם רוצים אפשר להכין גם לפי 1 ק”ג של קמח ופשוט את כל המתכון לחלק בחצי, אבל מצרכים אלו שמופיעים במתכון יכולים בהחלט להספיק לאירוע שבו יש 150-200 מוזמנים.

2 ק”ג קמח

6 כוסות מים

3 כפות של מלח (לא מלח בישול אלא מלח שולחן)

איך מכינים את המופלטה

אחרי שיש לנו את כל המצרכים אנו ניגשים להתחיל ולהכין את המופלטה.

את כל המצרכים מכניסים ביחד לתוך קערה, אחרי שהכנסנו את כל המצריכם לקערה יש להתחיל לערבב את הכל ביחד עד שמתקבל בצק רך, ככל שפעולת הלישה ארוכה יותר הבצק שתקבלו יהיה יותר רך.

לאחר הלישה, יש לשמן מעט את הידיים ולהתחיל ליצור עיגולים קטנים, נסו שהעיגולים יהיו בגודל אחיד עד כמה שאפשר, ניתן להיעזר גם בכפות מדידה בכדי לקבל עיגולים מדויקים יותר.

את העיגולים המוכנים, יש להניח על מגש אחרי שפיזרתם עליו ממש שכבה דקה של קמח, ולתת לבצק לתפוח לפחות 50 דקות.

אחרי שהבצק תפח, יש לקחת מחבת ולחמם אותה, חשוב מאוד לחמם טוב טוב את המחבת לפני שמניחים עליה את הבצק, אחרי שהמחבת חמה, צריך לשמן מעט את המחבת, ההמלצה היא להשתמש בספריי שמן, היום יש בקבוקי שמן מיוחדים עשויים מספריי, או שניתן פשוט לקחת שמן רגיל ולמרוח אותו עם צמר גפן על כל המחבת, בכל מקרה אפשר להשתמש בשמן ולא צריך לטגן את הבצק בתוך שמן עמוק.

שיטות ההכנה של המופלטות

לכל אחד יש את שיטת ההכנה שלו, את השיטה שאני מכיר היא שמניחים את המופלטה הראשונה, אחרי שמניחים אותה והיא מוכנה מצד אחד, הופכים את המופלטה ועליה מניחים את המופלטה השנייה, ואז שוב הופכים את המופלטה ועליה מניחים את המופלטה השלישית, הופכים וככה הלאה ואפשר להכין במקביל 10 מופלטות.

על המופלה נהוג למרוח דבש וגם הרבה חמאה, אבל אין לה משהו שרשום בטאבו, אפשר גם למרוח ריבות ושוקולד, אבל מקרה כדאי מאוד שיהיה מתוק.

מתכון למופלטה עם דבש

זה מתכון למופלטה של מלך החינה, מקווה שאתם נהנהים מכל המתכונים שאני מביא לכם כאן, מבטיח להמשיך להביא לכם עוד מתכונים מיוחדים והמון עצות וטיפים לתכנון החינה המושלמת.