כל זוג שמחליט להתחתן יודע כי עומדת בפניו תקופה מרגשת מאוד ולחוצה, אשר כוללת לא מעט הכנות לקראת האירוע הגדול ביותר בחייו. על אף שיש לו מעט הכנות לקראת החתונה, חשוב מאוד לזכור כי בוודאי גם המשפחות שלכם ירצו לחגוג כמיטב המסורת את טקס החינה. טקס החינה הוא אירוע שנהוג לקיים לפני ליל הכלולות. ישנן עדות שונות שחוגגות את החינה המסורתית באופנים שונים כאשר לכל עדה יש את המנהגים המיוחדים שלה. אם אתם עתידים לחגוג חינה מרוקאית, אתם בוודאי יודעים שחלק חשוב מאוד מהחינה הוא הביגוד המסורתי וכמובן, התכשיטים שהכלה תקבל ותענוד. צמידי זהב אמיתיים לנשים מהווים תכשיט חשוב מאוד לכל כלה בחגיגות החינה.

כיצד חוגגים את החינה?

אין אירוע אותנטי ומיוחד יותר מאירוע החינה. בעבר היה נהוג לחגוג את האירוע המדובר יום לפני החתונה בנוכחות הכלה ונשים בלבד, אולם כיום אירוע החינה הוא אירוע גדול הרבה יותר, חוגגים אותו לרוב שבוע או שבועיים לפני החתונה ומוזמנים אליו כל בני המשפחה והחברים הקרובים שמטרתם היא  להשתתף בטקס המסורתי, לחגוג ולעשות שמח לזוג המאושר. הטקס צבעוני ומלא בשירה וריקודים, הוא מסמל את האיחולים הרבים לבני הזוג לקראת הקמת בית משלהם וכמובן יש מאחוריו גם סמלים רבים המשתייכים לפרידה של בני הזוג מבית ההורים. הטקס מרגש מאוד  ללא ספק.

מהלך האירוע

מסיבת החינה כוללת כמובן שירים וריקודים. כיום עורכים אותה באולמות אירועים כאלה ואחרים כאשר מראש מעצבים את העולם כמיטב המסורת, עם אוהל חינה מסורתי. כמובן שהאוהל יכיל מגשי עוגות מסורתיות וכן, כל האורחים לרבות החתן והכלה יהיו לבושים בבגדים מרהיבים ביופיים המתבססים על המסורת העדתית. טקס החינה יחל עם ליווי החתן והכלה לאוהל החינה, עם מגשי העוגות ועם שירים וריקודים כמיטב המסורת של העדה. כאשר יגיעו החתן והכלה לאוהל, הם ישבו שם יחד עם בני המשפחות והחברים שלהם. בשלב זה משפחות החתן והכלה יעניקו תכשיטי זהב מיוחדים הן לחתן והן לכלה, כאשר בולטים כמובן יהיו צמידי הזהב המרהיבים והמיוחדים. לאחר חלוקת התכשיטים, עיסת החינה תמרח על ידי החתן והכלה ולאחר מכן על ידי המשפחות והחברים.

מדוע דווקא צמידי זהב בחינה?

כמעט כל דבר בטקס החינה הוא בעל סמליות. עיסת החינה מסמלת את האושר והעושר שמאחלים לבני הזוג. הליווי של החתן והכלה מסמל את הליווי לקראת החיים המשותפים החדשים שלהם ואת האיחול שהחיים שלהם יהיו טובים ושמחים, הטקס מסמל את הפרידה של הזוג מבית ההורים שלהם ואת ההתרגשות והשמחה לקראת הקמת בית משלהם.

תכשיטי הזהב ובמיוחד תכשיטים לחינה לאישה הם חשובים מאוד לכל כלה. הם מסמלים עושר ויוקרה, אשר מאחלים לזוג. כמעט בכל טקס חינה ולא משנה של איזה עדה, הכלה תענוד  את צמידי הזהב שהיא מקבלת, אשר מסמלים גם מתנה מהורי החתן. הצמידים עשויים זהב טהור ויקר והם מבטאים את האמירה של הורי החתן המעידים עד כמה יקרים להם הבן וכלתו. מדובר על מנהג עתיק יומין. מאז ומתמיד היו עונדים משפחת החתן לכלה תכשיטי זהב לרבות צמידי זהב מיוחדים בכדי להעיד כי מדובר על כלתם ולאחת חיים טובים ושמחים לזוג.

אם אתם מחפשים צמידי זהב לחינה, בהחלט כדאי שלא תתפשרו על צמידים שמצופים זהב או  צמידי גולדפילד. מדובר על צמידים שחייבים להיות עשויים מזהב טהור ומשובח, כמיטב המסורת, מדור לדור.

חגיגת חינה היא ללא ספק חגיגה מיוחדת וצבעונית. חשוב לחגוג את החגיגה באופן מסורתי בהתאם לכל המנהגים והכי חשוב, לשמח כמה שיותר את החתן והכלה.