תלבושות לחינה – מה חשוב לדעת

תלבושות לחינה תופסות חלק חשוב בהצלחת האירוע, וחשוב לי מאוד שתדעו בדיוק לקראת מה אתם הולכים ומה באמת חשוב שיהיה לכם באירוע.

אז החלטתי לכתוב לכם בגובה העיניים, בשביל שבאמת תבינו מה החשיבות של התלבושות בהצלחת האירוע שלכם.

בשעה טובה אתם חוגגים טקס ואין טקס חינה בלי תלבושות לחינה, אבל לפני שאתם רצים לסגור מול חברת הפקות חינה, יש כמה דברים שחשוב מאוד לדעת על תלבושת חינה.

כמו שבטח אתם כבר יודעם, השכרת תלבושות לחינה היא משהו שעובר מאירוע לאירוע, ובאופן טבעי הבגדים מתבלים ונשחקים, אז איך תדעו באמת שאתם מקבלים תלבושות איכותית לאירוע שלכם ולא מקבלים חתול בשק.

לכן, הכנתי לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבדוק מבלי באמת לראות את התלבושות עוד לפני האירוע, כמה איכותיות יהיו התלבושות שתקבלו.

מה בודקים – כי זה מה שבאמת חשוב לכם

עבור כל אחד שחוגג אירוע, חשובים לו כמה דברים, הוא רוצה שהאירוע יהיה מכובד, שהאורחים שלו באמת ייהנו והחגיגה תהיה מושלמת.

אבל יש דבר שמוסיף לכל הדברים האלו וזה כמובן המחמאות שיגיעו אחרי האירוע, אז אם בא לכם להגיע למצב שכולם מדברים על האירוע שלכם לטובה, יש כמה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון, לעבוד בצורה מדויקת, להיות ערניים לדברים שיכולים להשתנות ולפעול בהתאם, אבל יותר מהכל, תהיו מוכנים בכמה שיותר ידע על מה הולך להיות, ברגע שתדעו מה הולך להיות בכל שלב באירוע תוכלו להתכונן לזה מראש.
הכנה נכונה, תמנע מכם המון תקלות בדרך.

חינה זה אירוע עם מספר שלבים ומרכיבים, הפעם אסביר לכם על שלב בחירת התלבושות ובמאמרים הנוספים שלי תוכלו למצוא מידע נוסף על כל מה שאתם צריכים לחינה, כי חשבתי במקום להעמיס עליכם הכל במאמר אחד, שיהיה לכם יותר נוח לקרוא כל דבר לפי שלבים והצורך.

תלבושות לחינה
ניקיון התלבושות :

זה בסדר שהתלבושות של החינה עוברים מאירוע לאירוע, אין עם זה בעיה בכלל, אבל חשוב מאוד לוודא שהבגדים שאתם מקבלים לכם ולאורחים שלכם הם נקיים.

אם מדובר על מקרה שבו אנשים בוחרים לבצע השכרת תלבושות לחינה ביתית במקרה כזה, אתם מגיעים יום לפני לקחת התלבושות, או שמביאים לכם לבית (זה שירות שאצלי אתם יכולים לקבל, של הבאת והחזרת התלבושות ממקום האירוע).
רק במקרה כזה תוכלו לראות את ניקיון הבגדים, אבל אם אתם חוגגים את החינה באולם איך תדעו אם הבגדים נקיים  ? בשביל זה אני כאן להסביר לכם איך לדעת.

שואלים – כן, פשוט מאוד לשאול מה התדירות שאותה חברה ממנה אתם רוצים לקבל שירות מנקה את הבגדים.

יש כאלו חברות שמעבירות את התלבושות לחברות ניקיון אחת לכמה אירועים, או אחת לתקופה ולא מנקות את הבגדים אחרי כל אירוע.

אצלי זה עובד אחרת, בגלל שיש לי כמות גדולה מאוד של תלבושות, אני יכול להרשות לעצמי לעשות אירוע, לדואג לכביסה של הבגדים מהאירוע הקודם ועד שאותם בגדים יהיו נקיים לעבוד עם בגדים אחרים, הכוונה היא שיש לי ארנסל (מלאי) גדול של תלבושות ואפשר להתנהל איתו ולתת ללקוחות את השירות הטוב ביותר.

הולכים לראות – חשוב לכם מאוד התלבושות, האמת שבמקרה כזה שאתם הולכים לראות אירוע אחר אל תסתכלו רק על התלבושות, אלא גם על התפאורה מה היא כוללת וכמה היא נקייה, אם התפאורה נקיה תהיו בטוחים שמדובר על חברה ששומרת על הניקיון באופן כללי.

כדאי מאוד ללכת לאירוע אחר ולראות את ההתנהלות, אפשר להגיע רק לכמה דקות, אתם לא חייבים להיות כל האירוע (שיכול להימשך גם 4-5 שעות) פשוט תגיעו תתרשמו ולפי זה תחליטו.

כמות התלבשות :

בכל אירוע יש כמות שונה של מוזמנים, יש אירועים בהם אנו נראה הרבה מוזמנים ולהיפך, תבדקו כמה תלבושות אתם מקבלים בחבילה.

ממה שאני מכיר הרבה חברות אחרות של הפקת חינה הם מספקים חבילות שונות להשכרת התלבושות.

רק לצורך הדוגמה, השכרת 50 תלבושות מיוחדות תעלה לכם סכום מסוים (כל אחד והמחיר שלו) ובתוך החבילה הזאת ייתנו לכם כל מיני תוספות, של כובעי תרבוש, מטפחות לנשים, תכשיטים ועוד אביזרים.

אבל יש מקרים שכמות התלבושות לא תספיק לכם, או שלפעמים יהיו לכם יותר מידי תלבושות, שאני מציע חבילות של תלבושות לחינה אני לוקח בחשבון שכל אחד ירצה לשים עליו תלבושות.

גם אם בחרתם להזמין אצלי חבילה יותר בסיסית שכוללת רק 50 תלבושות, אני אגיע לאירוע עם 75-80 תלבושות לפחות, כי חשוב לי שכולם ייהנו באירוע, ולא יהיה מצב שמישהו רוצה להתלבש ואין לו תלבושת מיוחדת. (כן, גם אם אני לא מחייב על תוספת התלבושת, האירוע שלכם חשוב לי ואני רוצה שתהיה חגיגה אמיתית).

ברגע שאתם בוחרים בי להפיק לכם חינה מרוקאית האינטרס שלנו הופך להיות משותף והוא הצלחת האירוע. אני אעשה הכל בכדי שהאירוע שלכם יהיה מושלם ושמח.

תלבושות לחתן ולכלה :

החתן והכלה בחינה הם החלק המרכזי והחשוב ביותר, לכן צריך לדעת מה כמות התלבושות שהם מקבלים לחינה.

יש תלבושות לחתן ולכל במהלך החינה לכל שלב באירוע, שלב קבלת הפנים נהוג לקבל את האורחים עם תלבושות לבנות מעוטרות בזהב, לאחר מכן אחרי מנה ראשונה הזוג נהוג ששוב מחליף תלבושות לצבעים מיוחדים, לפעמים כחול בהיר או טורקיז, בנוסף אני תמיד גם שם דגש שהתלבושות של החתן והכל תואמות בצבע שלהן ובעיצוב.

אחרי המנה הראשונה יש את שלב הריקודים, צריך שהתלבושות יהיו הדקות ובמידה הנכונה ושיהיה לזוג נוח לרקוד עם הבגדים.

בטקס החינה עצמו שוב הזוג מחליף תלבושות, בעדה המרוקאית נהוג ללבוש לטקס תלבושות בצבע אדום, יש כאלו שמאמינים שצבע אדום ארגמן מסמל שפע, ויחד עם זאת צבע אדום ארגמן הוא נגד עין הרע שיכולה לבוא על הזוג בזמן החינה.

שימו לב מה כמות התלבושות שאתם מקבלים לזוג במהלך האירוע, וגם מה יהיה העיצוב של כל תלבושות.

הזוג צריך להתחבר לתלבושות שלו וגם שהן יחמיאו לו, אתם בטח לא רוצים להיראות כאילו אתם לובשים מצנח בחינה שלכם, אצלי יש תמיד לכל סוג תלבושות מספר מידות בשביל שיתאימו לכולם.

אופי האירוע :

הכוונה באופי האירוע היא לאיזה קהל אנחנו פונים, אם מדובר על העדה המרוקאית נהוג שיש תלבושות בעיצוב אוריינטליים המזכרים את האופי של העדה, בעדה התימנית נהוג להתלבש אחרת ולכסות מתוך צניעות את כל הכלה ולהשאיר רק הפנים חשופות, בנוסף בעדה התימנית נהוג לשים תכשיטים רבים על הכלה.

התלבושות צריכות להתאים לסגנון הנהוג בכל עדה, חינה מרוקאית צריכה תלבושות בהתאם, חינה הודית שבה יש המון צבעים משולבים גם לה יש את התלבושות בהתאם, או במילים אחרות העיצוב של התלבושות בהתאם לעדה הוא חלק בלתי נפרד מבחירה נכונה.

 

תלבושות לחינה - שאלות ותשובות

בתחום של השכרת תלבושות לחינה אין מחירון מדויק, כל אחד יכול לקבוע את המחיר שהוא רוצה. 
המחיר נע החל מ 390 ש"ח להשכרת סט תלבושות פשוטות קטן ועד 1200 ש"ח להשכרת סט תלבושות מלא שכולל מספר תלבושות לחתן ולכלה וגם תלבושות לאורחים.

כמות התלבושות נקבעת לפי כמות האורחים שיש באירוע, ככל שיש יותר אורחים ככה גם כמות התלבושות עולה בהתאם, לחתן ולכה יש כאלו שחוגגים חינה קטנה ויכולים להסתפק בסט אחד לקבלת פנים ועוד סט תלבושות לטקס עצמו.
בדרך כלל על כל 30 מוזמנים מוספים 10-15 תלבושות ועם זה עוד כמה תוספות כמו מטפחות למותניים, כובעים מעוצבים, כמו כובעי גראב, תרבושים ועוד, שאלו הופכים את האירוע ליותר צבעוני ותוסס.

לכל הפחות צריך סט אחד לקבלת פנים ועוד סט אחד בכניסה לטקס החינה עצמו.
בדרך כלל יש כאלו שנוהגים ללבוש סט בצבע לבן לקבלת הפנים ועוד סט אחד של תלבושות באמצע האירוע בצבע יותר נועז, כמו סט כתום או סגול ולטקס החינה עצמו לובשים סט בצבע אדום ארגמן, כמובן שאפשר גם להסתפק בסט אחד לטקס החינה עצמו, אם מדובר על טקס מקווה עם חינה ביחד, או טקסים משולבים.

אם מדובר על מלבישה שמגיעה לחינה היא מלווה אתכם כבר משלב קבלת הפנים עד לסיום טקס החינה עצמו ועוזרת לכם וגם לאורחים שלכם להתנהל ולהתלבש עם הבגדים במהלך הטקס כמובן שגם היא מגיעה עם כל התלבושות עד לאירוע, אם בחרתם להשכיר את התלבושות בדרך כלל ההשכרה היא לשלושה ימים, יום לפני האירוע לוקחים, משתמשים ביום האירוע וביום למחרת כבר מחזירים.