תשמחו ותעשו מעשה טוב: תרומת מזון שנשאר מהחינה

חגיגת טקס חינה היא אירוע מלא בשמחה ואור אבל יותר מהכל אנחנו אוהבים לחגוג חינה עם המון אוכל, כל כך הרבה אוכל שתמיד אנו נשארים עם המון, למרות שיש בזמן האחרון טרנד שרבים שחוגגים חינה בבית גם מעבירים את האוכל במגשים לקרובי המשפחה ואנשים שבאו לחגוג, יש לא מעט כאלו שעבורם האוכל הזה הוא דבר קשה מאוד להשגה, אז אפשר פשוט לתרום אותו להמון עמותות שימחו אפילו להגיע עד אליכם לקחת.

חינה היא אחד האירועים המרגשים ביותר לפני החתונה ורבים חושבים שהוא אף מרגש יותר מהחתונה עצמה וזאת לאור האותנטיות וההפקה של הטקס הצבעוני והייחודי.

הפקה של טקס חינה

טקסי חינה נערכים במקומות שונים, בבתים, באולמות אירועים קטנים, בחצרות ובמקומות נוספים. צוות ההפקה אחראי על הרבה מאד אספקטים שכולם יחד יוצרים את הערב המושלם. רוב אירועי החינה שומרים על סדר הדברים בדיוק כפי שהיה לפני שנים רבות במרוקו וזו שמירה יפה של המסורת הוותיקה.

הקולינריה באירועי חינה

הקולינריה היא נדבך חשוב בכל אירוע חגיגי אך כאשר מדובר בחינה, ברוב המקרים מדובר בתפריטים קבועים של מאכלים שמאפיינים טקס זה. על השולחן ימצאו האורחים שלל סלטים מרוקאיים טריים מגוונים ובשלל טעמים מוכרים, פיקנטיים וגם חריפים. כמו כן מנות אהובות כמו קוסקוס, ירקות מבושלים לכך, קציצות, עוף, דגים ומאכלים חמים נוספים.

תרומת מזון שנשאר מהחינה

בתום הגשת המנות העיקריות, נותרות בדרך כלל תבניות עם מאכלים שלא הוגשו לאורחים ולכן מייעדים אותם לתרומת מזון. אוכל זה מועבר לקופסאות פלסטיק נוחות ומועבר לעמותת רווחה הדואגות לאספקה של תרומת מזון חם לנזקקים. רבים מהם נמצאים במצב כלכלי קשה וכל תרומת מזון חם היא מבורכת ומסייעת מאד למשפחות רבות בישראל.

זו הסיבה שמארגני חינה רבים המודעים לכך, מחוברים באופן קבוע לעמותות הללו ובהתאם למיקום הגיאוגרפי של האירוע, הם מעבירים את המשלוחים של המזון שנותר לגורמים הרלוונטיים.

טקס החינה

גולת הכותרת של אירוע החינה הוא טקס החינה. השלב הראשון שלו הוא תהלוכה של הנשים אשר כל אחת מהן אוחזת מעל ראשה מגש ובו עוגיות מתוקות צבעוניות ומגוונות, אשר מכינים לטקסי החינה. לצלילי השירים והריקודים החוגגים מובילים את בני הזוג בתוך עגלה מיוחדת על הכתפיים בכל רחבי האולם.

לאחר מכן הזוג הצעיר יושב במקום בו קיימת התפאורה האותנטית של הריהוט בצבעי ארגמן וזהב ומארגנת הטקס מורחת על ידיהם את חומר החינה שהוא סגולה לחיים מאושרים, שפע ופרנסה. לצלילי המוסיקה יוצאת הדופן המאפיינת את הטקס, מורחים את החינה גם לכל האורחים כדי לברך גם כל אחד מהם.

במהלך הטקס בני הזוג מקבלים מתנות רבות חלקן תכשיטי זהב ומוצרים רבים אחרים שיסבו להם אושר רב בהקמת ביתם החדש.

אין ספק שטקס החינה הוא אחד הטקסים האהובים הן על הזוג הנישא, המשפחה המורחבת וקהל האורחים.

אם אתם חוגגים חינה מרוקראית בקרוב ובחרתם כל חברת הפקה, תהיו בטוחים שהם גם עובדים עם המון ארגונים שישמחו לאסוף את המזון שנשאר לתרומה, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא רק להודיע ותוכלו להרוויח גם מצווה וגם ברכה מאוד גדולה.

תרומת מזון שנשאר מהחינה